Šachový trenér

Už běhen svého prvního šachového období jsem po nějaké době působil jako vedoucí různých šachových kroužků v Praze. Tenkrát bylo v této činnosti velké amatérské nadšení a také chuť pomyslně vrátit něco, co jsem jako malý žáček zažíval a díky čemuž jsem vůbec měl šanci se dále zlepšovat. Asi mi i tato činnost je tak nějak souzena, povoláním jsem učitel.

Přece jen, nová doba klade i jiné nároky. Pokud jsem se rozhodl vrátit se i k trenérské činnosti na jiné, než amatérské bázi, získal jsem osvědčení a k dřívějšímu nadšení tak mohu přidat mimo šachových zkušeností, také bohaté zkušenosti s výukou dětí a mládeže.

Dnes vidím, že stejně jako v jiných sportech i v šachu jde o správné vedení budoucího šachového hráče, kterému jeho trenér poskytuje na základě individuálního tréninku prostor pro rychlejší rozvoj a využití talentu

Poznámka : Období koronaviru ukázalo, že tréninkové lekce lze poskytovat i distančně, přes počítač, což k mojí radosti otevírá možnosti šachového růstu i pro děti, které z různých důvodů nemohou dojíždět.


Kontakt : Vstup pro klienty


Kontakt : sachy@sista.cz