Úkol 8

Moc jsem nepochopil, o kterého krále se vlastně jedná, ale nakonec jsem se rozhodl nečekat na jeho návrat. Myslím, že tohle určitě nebyl člověk, kterého hledám. Cítím se být unavený a bezradný, opět špatná stopa, co teď ? Úkol jsem nesplnil, dopis se mi doručit nepodařilo. Moc nerozumím, co tady vlastně dělám a tak nějak náhodně pootočím kličkou toho divného strojku, který s sebou stále nosím v torně.

Náhle jsem uprostřed davu mladých lidí, jsou veselí, někam jdou a provolávají hesla, kterým nerozumím. Cítím se dobře, tak jdu společně s nimi, stejně už vlastně nevím co dělat, nemám žádný nápad, jak dopis doručit a nikdo mi neporadí. S těmi lidmi mi dokonce ani není zima i když je venku už chladno a prší. Tak co bych také mohl očekávat, blíží se zima. Dav lidí se zastavuje, zvědavost mi nedá a snažím se dostat dopředu celého dlouhého zástupu, abych viděl, co se tam děje. Náhle mě někdo chytá za rameno.

Otočím se, ale ve špatném světle nerozeznávám jeho tvář zastíněnou kapucí, ale ten hlas, ten už jsem slyšel, když dál hovoří : „ Stůj , dál nemůžeš, nemůžeš změnit nezměnitelné, tento čas není Tvůj“. Když pohlédnu do tváře toho muže, vyděsím se, je tak moc podobný tomu, kterého jsem podkal u Vyšehradu a nejistě mu říkám, že jsem svůj úkol nesplnil a dopis nedoručil. Poprvé na jeho úzkých rtech vidím náznak zvláštního úsměvu, když říká :“ Možná teď v této chvíli má dopis ten, kterému patří. Nyní mi ale vrať nástroj, který jsem Ti půjčil a dopis si přečti, je Tvůj“. Třesoucí se rukou podávám tomu muži tornu s kouzelným strojkem a tiše se ptám : „Kdo jsi“ ? Už jsem tak nějak očekával jeho další zvláštní odpověď : „ Setkali jsme se ve chvíli, kdy jeden čas končil a nastupoval jiný. Dnes , i když to ještě nevíš, přicházím z minulého světa, jsem zde s Tebou v přítomnosti a brzy půjdu s těmi lidmi do budoucnosti, kdo tedy mohu být ?“ . Pak mě poslal pryč, daleko od konce zástupu, ocitl jsem se sám se svojí naivní představou budoucnosti. V ruce držím dopis, který pomalu otvírám a text, který je zde napsán rozluštím velmi rychle. Nepřekvapil mě, ať už byl adresován komukoli. Bylo zde totiž napsáno, ale to určitě víte také …………………………………………………Správné řešení mi prosím pošlete na : hra@sista.cz

Přeji hezký den. Děkuji, že jste s námi hráli.